1. Strona Główna
 2. O szkole
  1. Historia Szkoły
  2. Nadanie Imienia
  3. Odsłonięcie Tablicy
 3. Uczniowie
  1. Klasa 0
  2. Klasa I
  3. Klasa II
  4. Klasa III
  5. Klasa IV
  6. Klasa V
  7. Klasa VI
  8. Klasa VII
  9. Absolwenci
 4. Przedszkole
 5. Pracownicy
  1. Nauczyciele
  2. Obsługa
 6. Informacje
  1. Plan
  2. Samorząd
  3. Konsultacje
  4. Kalendarium
  5. Autobus szkolny
  6. Statut
  7. Dzwonki
  8. Programy
,,Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"

Przedszkole 2013/2014

Rocznik 2012/2013

Opiekun Marzena Kocyła


Przedszkole 2009/2010 r.

Przedszkole przy SP rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2008 r. ze środków PPOW, jest inicjatywą mającą na celu wspieranie dzieci 4 i 5- letnich w ich rozwoju społecznym, emocjonalnym, intelektualnym i ruchowym. Program zajęć grupy uwzględnia możliwości rozwojowe i potrzeby dziecka na tych płaszczyznach i proponuje:

- zajęcia plastyczne, muzyczne budzące spontaniczną twórczość dzieci i ich wyobraźnię- zabawy kierowane rozwijające pamięć dziecka, wzbogacające jego zasób pojęć, kompetencje językowe, wiedzę o otaczającym je świecie, zabawy matematyczne- zabawy logopedyczne- gimnastykę i wiele zabaw ruchowych- codzienne ,,potyczki” czyli kontakt ze słowem czytanym/ z literatura

Każde ze wspólnych zajęć mają służyć osobistemu rozwojowi dziecka, budowaniu jego poczucia wartości a zarazem rozwijaniu kompetencji społecznych, umiejętności pracy w grupie o przyjęte zasady. Stawianie sobie zdań chcemy realizować we współdziałaniu z rodzicami dzieci. Pomocą są tu indywidualne rozmowy z poszczególnymi rodzicami jak i wspólne spotkania.

Dodatkowo odbywają się zajęcia z rytmiki i nauka języka angielskiego. Dzieci są również stałymi gośćmi pobliskiej biblioteki. Grupa liczy 22 osoby ( 8 pięciolatków i 14 czterolatków). Dzieci uczestniczyły już w Święcie Patronalnym Szkoły i obchodzonym tu Dniu Papieskim. Wzięły tez udział w konkursie plastycznym ,,warszawa w oczach dziecka”. Przed nami Mikołajki, świąteczne kolędowanie, Święto Babci i Dziadka i wiele innych uroczystości.Zajęcia w przedszkolu odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00.

Nauczyciel prowadzący – pani Marzena Kocyła
Nauczyciel wspomagający – Nauczyciel języka angielskiego – Pani Dorota Matyjaszczyk
Nauczyciel Rytmiki – Pan Grzegorz Siwiec

Przedszkole 2008/2009 r.

Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy Bychawskiej © 2016brzeznica.bychawska@poczta.fm(81)851-25-04